14 januari 2025
In 2023 dienden D66 en VVD een wetsvoorstel in dat het speciaal kweken van embryo’s voor onderzoek mogelijk zou moeten maken. Een embryo ontstaat als een zaadcel en eicel zijn samengesmolten en is het prilste begin van een mens.
Het doelbewust creëren van embryo’s om daarmee te experimenteren en ze daarna te vernietigen – dat is wat de nieuwe embryowet mogelijk moet maken. Maar daar is menselijk leven té bijzonder en waardevol voor. Het heeft recht op bescherming. Daarom zegt de NPV nee tegen embryokweek uitsluitend voor onderzoeksdoeleinden.
Maandag 13 januari kwam NPV-directeur Bert-Jan Heusinkveld op voor het leven bij Tijs van den Brink in de radio-uitzending van Dit is de dag.
En bezoek onze speciale themapagina.
Op de foto: dr. Bert-Jan Heusinkveld (midden), Tijs van den Brink (rechts) en Sebastiaan Mastenbroek.